Ženklai, rodantys, jog atėjo metas grindų atnaujinimui

Pakalbėkime, kokie faktoriai lemia, kada išaušo toji lemtinga diena, kai metas atnaujinti visų namų pagrindą   grindis.

Neskubėkite galvoti apie kardinalų grindų keitimą, kadangi turime gerų žinių jei namuose turite medines grindis, jos gali būti atnaujinamos daugybę kartų.

Kodėl reikia atnaujinti grindis?

Įvairūs grindų pažeidimai atsiranda dėl gausybės buitinių priežasčių kartais tai lemia kėdžių ratukai, baldų perstumdymas ar paprasčiausias nusidėvėjimas, atsiradęs neatnaujinant grindų ilgą laiko tarpą. Taip pat dažnas, lengvai pastebimas grindų nusidėvėjimo požymis dažų lupimasis. Neretai didesnių gyvūnų šeimininkai susiduria su augintinių subraižytomis grindimis. Nors viename savo straipsnyje pasakojome, kaip apsaugoti grindis nuo keturkojų draugų, tačiau kartais atsiradus rimtiems pažeidimams tenka imtis ir grindų atnaujinimo.

Kokie ženklai rodo, jog metas imtis grindų atnaujinimo?

Dažniausiai pasitaikantys grindų nusidėvėjimo ženklai tai subraižymai ar dažų atsilupimas. Taip pat neretu atveju yra paviršiuje matomos įvairios dėmės ar kinivarpų padarytos mažos skylutės medinėse grindyse. Tačiau su grindų dėmėmis taip pat reikėtų elgtis atsargiai – jei pastebėjote ant grindų šarminę dėmę (muilas, indų ploviklis)   nereikėtų jos valyti labai agresyviomis priemonėmis. Medis yra rūgštinis, todėl šarminė dėmė turėtų išnykti pati mėnesio laikotarpiu, dėl vykstančios reakcijos. Labai svarbu atkreipti dėmesį į grindų spalvos kitimą   grindys gali blukti nuo UV spindulių ar papilkėti medžiui absorbuojant vandenį. Spalvos kitimas rodo, jog yra reikalingas skubus grindų atnaujinimas.

Sunkesniais atvejais   grindys gali iškilti dėl patekusio per didelio vandens kiekio, tačiau šiuo atveju grindų atnaujinimo nebeužteks, kadangi yra reikalingas kardinalus grindų keitimas.

 

Kaip yra atnaujinamos grindys?

Esant poreikiui tik atgaivinti, nepažeistas grindis reikia atlikti giluminį grindų valymą. Pirmiausia grindis kruopščiai nuvalykite

 švelnių šerelių šepečiu ir išsiurbliuokite. Siurbdami kambarius būtinai atkreipkite dėmesį į nešvarumus patalpų kampuose bei tarpus tarp lentų, kuriuose gali būti užsilikusių nešvarumų. Tuomet grindis išvalykite specialiais koncentruotais valikliais, priklausomai nuo grindų tipo.

Giluminiui grindų valymui naudokite mūsų atkuriamąsias priemones: https://landero.lt/produkto-kategorija/valymo-ir-prieziuros-priemones/

Tačiau esant rimtesniems pažeidimams, giluminio grindų valymo nepakaks. Gilūs subraižymai ar nepašalinamos dėmės reikalauja kardinalaus grindų atnaujinimo: šlifavimo ir perlakavimo. 

Grindų atnaujinimui yra naudojamas šlifavimo prietaisas, kurio metu nuo grindų yra nugremžiamas senasis sluoksnis, vietoj kurio yra padengiamas naujasis. Taip grindis atgauna savo priminę vizualinę išvaizdą ir mediena yra apsaugoma nuo susidėvėjimo.  

Alyvuotų ir lakuotų grindų atnaujinimo skirtumai

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog alyvuotas grindis reikia atnaujinti dažniau, kadangi jos nesudaro tokio tvirto sluoksnio su mediena kaip lakuotas paviršius. Taip pat, plaunant alyvuotas grindis, vanduo į jas geriasi aktyviau, nei į lakuotas grindis, todėl nebelieka apsauginio sluoksnio, kurį reikia atnaujinti siekiant išsaugoti grindų kokybę. Tačiau alyvuotas grindis atnaujinti lengviau nei lakuotas visų grindų nereikia šlifuoti, kadangi alyva įsigeria į medį, priešingai nei lakas, todėl reikia tik atnaujinti pažeistas nusitrynusias vietas. Štai lakuotas grindis reikia pilnai šlifuoti, o po to padengti naujuoju lako sluoksniu.

Jei turite klausimų ar esate pasiruošę kardinaliai keisti grindis susisiekime.

Jūsų Landero.« Visos naujienos