Vasara – puikus metas atnaujinti lauko terasas

Lauko terasos yra nepamainoma erdvė šeimos pietums, draugų vakarienėms ar ramioms popietėms su knyga rankose…  Šiltiems orams kviečiant į lauką, namų savininkai dažnai susiduria su nauju galvos skausmu kaip rūpintis lauko terasomis? Griebtis už galvos neverta šį kartą papasakosime, kaip ir kada reikia imtis medinių terasų atnaujinimo darbų.

Kada reikia atnaujinti terasas?

Medinę terasą veikia daugybė išorinių dirgiklių UV spinduliai, nusidėvėjimas, gyvūnų daroma žala, drėgmė, augalai turintys tiesioginį ryšį su terasa ir kita. Pakitusi lentų spalva yra vienas aiškiausiai matomų faktorių, leidžiantis suprasti, jog metas lentas atnaujinti. Kaip matote, nusidėvėjimo priežasčių yra daugybė, tačiau gera žinia ta, jog beveik visų dirgiklių sukeliama žala yra taisoma tais pačiais būdais. 

Terasų atnaujinimas priklauso nuo nusidėvėjimo lygio paprastesniems  atvejams, vien valant terasas, aktyviuoju naudojimosi sezonu tai rekomenduojama daryti kas 15 dienų. Rekomenduojame valyti terasas naudojant priemones, kurios ne tik valo, tačiau ir apsaugo bei maitina paviršių LIOS SUNDECK SOAP. Tačiau kalbant apie mechaninį atnaujinimą (pašalinant pirminį dažų/lako sluoksnį ar sunkesniais atvejais šlifuojant), tai reikėtų daryti kur kas rečiau. Tikslios datos mechaniniui terasų atnaujinimui nėra tai galima nustatyti tik pagal matomą vizualinį nusidėvėjimą, kuriam įtaką daro aplinkos poveikis (UV spinduliai, drėgmė, smėlis ir kita.).

 


Kaip atnaujinti terasas?

Prieš terasos atnaujinimą įvairiomis priemonėmis, reikia pasirūpinti, jog būtų pašalinti mechaniniai pažeidimai atšokusios lentos būtų pritvirtintos, o sulūžusios ar supuvusios lentos pakeistos naujomis.

Jei terasa smarkiai nepaveikta išorinių dirgiklių, jos atnaujinimas bus paprastesnis plaudami naudokite atkuriamąją priemonę lauko medienai LIOS GRIGIOFF, kuri pašalina nuo aplinkos poveikio atsiradusią pilką spalvą ir terasa vėl atrodys naujai.

Tačiau esant rimtesniems pažeidimams, atnaujinimo darbai bus sudėtingesni… Jei terasa buvo dažyta, o dažai pradėję luptis teks visą paviršių nušlifuoti. Nušlifavus paviršių, terasa turi būti kruopščiai nuplaunama, taip pat naudojant atkuriamąją priemonę lauko medienai LIOS GRIGIOFF. Plaunant paviršių rekomenduojama naudoti aukšto slėgio vandens srovės šaltinį, kuris pašalins mažiausius ir nepastebimus nešvarumus, dulkes susidariusias šalinant nusidėvėjusį medžiagos sluoksnį. 

Terasos alyvavimas

Nušlifuota, nuplauta, sausa terasa turi būti padengiama apsauginiu sluoksniu alyvuojama. Paviršiaus alyvavimui naudokite lengvai tonuojančią šilta spalva alyvą lauko medienai LIOS SUNDECK WOOD OIL arba visiškai bespalvę alyvą lauko medienai LIOS SUNDECK WOOD OIL LIGHT arba pagal Jūsų poreikį ir individualų užsakymą pagamintos spalvos alyvą lauko medienai LIOS SUNDECK WOOD OIL COLORATO.

Alyvuoti paviršių patartina kelis kartus per metus – po šaltojo sezono, bei prieš jį. Taip paviršius yra paruošiamas tiek šiltiems orams ir aktyviam naudojimui, tiek žiemos sezonui ir galimam drėgmės poveikiui. Alyvuoti paviršių reikia bent du kartus – dvi dienas iš eilės, norint pasiekti aukščiausią medienos apsaugos lygį.


Paskutinis žingsnis 

Pabaigus alyvuoti ir leidus nudžiūti paviršiui, jį reikėtų dar sykį nuvalyti, naudojant LIOS SUNDECK SOAP maitinantį valiklį. Taip terasa bus paruošta aktyviam naudojimui ir apsaugota nuo galimų išorinių dirgiklių.

Keli praktiniai patarimai atnaujinant terasas: 

  • Medienos atnaujinimui nenaudokite buitinių baliklių, kadangi juose esantis chloras gali pakenkti terasai 
  • Atnaujindami terasas visas priemones naudokite ant visiškai sauso paviršiaus (impregnatorių, alyvą ir kt.)
  • Pažeistas lentas pakeiskite naujomis, nes naudojimas senų taps nebeefektyvus ir atnaujinti paviršių turėsite itin dažnai
  • Terasas atnaujinkite atsižvelgę į terasų vizualinę išvaizdą – dėl itin drėgnų Lietuvos sąlygų priemonės gali neapsaugoti terasų visą nurodytą laikotarpį

Jei turite klausimų ar esate pasiruošę kardinaliai keisti terasą susisiekime.

Jūsų Landero.« Visos naujienos