Montavimas

LANDERO_montavimas3Medinių parketlenčių klojimas 

1. Medinės parketlentės gali būti montuojamos plaukiojančiu būdu.
2. Grindų klojimas neužima daug laiko ir nereikalauja specialių įgūdžių.
3. „Grindys per dieną“ – tai ne gudrybė, o realus dalykas – „Landero“ grindimis galima naudotis iš karto jas paklojus. 

Kaip tai padaryti? Medinės parketlentės gali būti klojamos ant bet kokio sauso, švaraus, stabilaus ir lygaus paviršiaus. Prieš klojant grindis turi būti išlygintas bet koks, didesnis kaip 2 mm/1 m, nelygumas (rastas matuotojams atliekant išmatavimus). Bent 48 valandas parketlentės turi būti laikomos pakuotėse tame kambaryje, kuriame bus klojamos grindys. Prieš montavimą išpakuokite lentas ir atkreipkite dėmesį į natūralų lentų pluoštą ir spalvą, kad galėtumėte išsiaiškinti, kaip atrodys visos grindys.

 

LANDERO_montavimas1Grindims iš lentų kloti yra reikalingi šie įrankiai: 

1. plaktukas (500 g);
2. grindinių lentų presas;
3. medinė liniuotė ar matavimo juosta;
4. rankinis arba elektrinis pjūklas smulkiais dantukais;
5. mediniai pleištai;
6. kaltas.

Paklotui rekomenduojamos medžiagos: 
1. poliesterio paklotas;
2. kamštinės medžiagos paklotas.

LANDERO_montavimas4.0Pirmiausia, atsižvelgdami į kambario formą, turite pasirinkti kryptį, kuria bus klojamos lentos. Mes rekomenduojame grindis kloti ilgosios kambario pusės kryptimi. Pasirinkę kryptį, išmatuokite kambario plotį. Iš išmatuoto pločio atimkite plėtimosi tarpų plotį (paprastai 2×10 mm) ir gautą skaičių padalinkite iš vienos lentos pločio (pvz. 180mm). Taip galėsite apskaičiuoti, kiek reikės sumontuoti lentų eilių ir kiek apipjaustyti paskutinės eilės lentas. Jei paskutinė lentų eilė turi būti siauresnė nei 70 mm, turėtumėte apipjaustyti ir pirmos eilės lentas.

Grindų montavimą pradėkite nuo pakloto paklojimo. Suklokite tolygiai, kad kraštai liestųsi vienas su kitu ir sienomis. Tuomet susidėkite, kiek reikės lenų pirmąjai eilei ir šių lentų nupjaukite kraštus.

Pirmoji grindinių lentų eilė turi būti klojama su į sieną nukreiptais įlaidais. Lentos turi būti sujungiamos pradedant iš priekio ir lygiagrečiai įstumiant jas vieną į kitą; galite naudoti plaktuką arba grindinių lentų presą. Sumontavę pirmąją lentų eilę, tarp jų ir sienos įkiškite medinius pleištus, kad išlaikytumėte plėtimosi siūlės atstumą.

LANDERO_montavimas5aKitą lentų eilę pradėkite kloti nuo iš pirmos eilės likusios lentos atpjovos, nebent ji trumpesnė nei 50 cm. Įkiškite pakeltos lentos įlaidą į išdrožą ir paspauskite ranka žemyn grindų kryptimi. Baigdami lengvai kaltu prikalkite sumontuotą lentą prie pirmiau paklotos grindų eilės. Kitą lentą sumontuokite beveik taip pat, išlaikydami 2–3 cm atstumą tarp lentų priekių. Plaktuku ir lentų presu prikalkite lentą iš jos trumpesnės pusės, sujungdami lentų priekius. 

Naudokite lentų presą, kad išilgai iš priekio suspaustumėte kiekvieną paskesnę lentų eilę – panaikintumėte priekinių sujungimų tarpus. Į tarpus palei sienas sukiškite pleištus.

Dėmesio: montuodami grindis, nenaudokite suveržimo diržų. 

Jei parketlentėms turi būti apjuosta kliūtis (pavyzdžiui, centrinio šildymo vamzdynai), ant lentos pažymėkite fragmentą, kuris turi būti pašalintas, ir tinkamai išpjaukite bei sumontuokite lentą. Nepamirškite palikti plėtimosi tarpo.

Prieš montuodami, tiksliai išmatuokite paskutinės eilės lentas. Jei lentos per plačios, jas reikia susiaurinti; nupjaukite lentos su įlaidu dalį. Priderinę lentas prie kitų lentų, prispauskite jas lentų presu, kad pašalintumėte tarpą tarp paklotų lentų. Palei sienas palikite ne mažesnį kaip 10 mm pločio pėtimosi tarpą. Į plėtimosi tarpą sukiškite blokavimo pleištus.

LANDERO_montavimas6Sukloję grindis, išimkite blokavimo pleištus ir uždenkite tarpą dekoratyvine grindjuoste.

Naujai išklotomis grindimis galima naudotis iš karto po to, kai bus sumontuotos grindjuostės.

Montuodami parketlentes, nepamirškite, kad didžiausias grindų plotas su tik palei sienas paliktais plėtimosi tarpais yra apie 50 kv. m. (8 m išilgai ir 7 m skersai) – didesniems plotams yra reikalingi papildomi plėtimosi tarpai. Naudojant grindis girdimi garsai yra natūrali medinių grindų savybė ir negali tapti priežastimi pretenzijai pareikšti. Įvairios spalvos yra natūrali medienos savybė ir negali tapti priežastimi pretenzijai pareikšti. 

Grindys negali būti klojamos nešildomose patalpose arba atviroje erdvėje. Didžiausią grėsmę medinėms grindims kelia vanduo ir smėlis. Siekiant apsaugoti grindis nuo šių destruktyvių jėgų, prie įėjimo į butą ar namą turi būti padėti durų kilimėliai. Po baldų pagrindais ir kitomis baldų dalimis, kurios daro spaudimą grindims, turi būti padėti veltiniai paklotai (jų nereikėtų pritvirtinti vinimis). Naudodami biurų baldus, pavyzdžiui, kėdes su ratukais, nepamirškite patiesti riedėjimą stabdančius apsauginius kilimėlius. 

Medinės parketlentės turi būti patikrintos (prieš grindų montavimą ir jo metu) dėl bet kokių galimų defektų. Brokuotoms lentoms, kuriomis išklotos grindys, nebegalios jokios garantijos. Pretenzijas galima pareikšti dėl lentų defektų, rastų prieš montavimą. Pretenzijos svarstomos pardavimo vietoje.