Eksperimentas. Landero grindų atsparumas kavai, vynui ir aliejui

Daugelis rinkdamiesi medines parketlentes mano, jog jas prižiūrėti yra gana sudėtinga, nes medis yra lepus drėgmei ir kitiems aplinkos poveikiams. Norime paneigti šį mitą, atlikdami eksperimentą.

Alyva ar laku dengtos „Landero“ parketlentės medieną apsaugo nuo purvo ir dulkių, todėl jas prižiūrėti labai paprasta (kaip prižiūrėti Landero parketlentes rasite čia). Svarbiausia – neleisti drėgmei pakliūti ant grindų, o jei jau pakliuvo, kuo skubiau nuvalyti sausa šluoste. Kasdienei priežiūrai rekomenduojame grindis išsiurbti arba valyti gerai išgręžta, drėgna šluoste bei naudoti specialias priemones („Landero“ rekomenduoja „Landero Magic Wash“ alyvuotoms grindims ir “Landero Protection Concentrate” lakuotoms grindims).

Rock and rol-3juostu-uosis-sviesus-interjeras

Prieš įsigydami parketlentes klientai dažnai teiraujasi, kaip grindis paveikia išpilta kava, vynas, riebalai, ar nelieka dėmių ir kaip jas valyti. „Landero“ komanda nusprendė, jog geriausias atsakymas į tokius klausimus  – atlikti eksperimentą ir pasižiūrėti, kaip grindys reaguoja į įvairius skysčius.

Eksperimentui naudojome dvejopas „Landero“ parketlentes: dengtas alyva ir laku. Užpylėme aliejaus, kavos ir raudonojo vyno. Palikome vienai valandai. Paprastai namų sąlygomis, išpylus vienokio ar kitokio skysčio ant grindų, niekas nelaukia valandos. Tačiau mes nusprendėme, jei jau darome eksperimentą, palauksime ilgiau.

1   2

Ir ką gi, praėjus valandai, nuo trisluoksnių parketlenčių nuvalėme skysčius drėgna šluoste. Ant lakuotų grindų neliko nė mažiausios dėmelės. Tai paaiškinti galima tuo, kad dengiant medieną laku (o „Landero“ parketlentės padengtos net 7 sluoksniais lako) ant paviršiaus susidaro plonas tarsi plėvelė lako sluoksnis, kuris neleidžia purvui ir skysčiams įsigerti giliau į medieną. Nuvalę alyvuotas grindis, taip pat pamatėme, kad aliejus nepakenkė parketui, neliko jokių dėmių, grindys lengvai nusivalė. Kava irgi nepaliko pėdsakų. Tačiau raudonojo vyno dėmė šiek tiek matėsi, bet po kurio laiko išgaravo ir buvo vos matoma. Taip atsitiko, nes alyva įsigeria į pačią medieną („Landero“ alyvuotos parketlenės, kaip ir lakuotos, dengtos 7 sluoksniais alyvos), nesukurdama apsauginės plėvelės, tačiau medieną sutvirtindama iš vidaus ir leisdama pajusti medienos natūralumą, jos raštus. Ir nors alyva neleidžia skysčiams giliai įsigerti, paviršiuje gali likti neryškių dėmių. Ypač raudonojo vyno, kaip nutiko ir mūsų eksperimento metu. Norint visiškai panaikinti vyno dėmę, galima vietiškai atnaujinti alyvuotų grindų paviršių. Pirmiausia reikėtų švelniu švitriniu popieriumi (180-220 grūdelių) patrinti dėmę. Šlifuoti patartina išilgai medžio pluošto. Jei pašlifavus toje vietoje, kur buvo dėmė, mediena tampa šviesesnė, palyginus su visos lentos paviršiumi, reikėtų nušlifuoti visą lentą. Tuomet užpylus šiek tiek alyvos (rekomenduojame „Landero Wax Care Plus“), ją švelniai įtrinti sausu skudurėliu, palaukti apie 30 minučių ir kitu sausu skudurėliu pablizginti dėmės vietą ar visą lentą. Ir grindys vėl kaip naujos! Tai bene esminis skirtumas tarp alyvuotų ir lakuotų grindų.

3  4  5

Lakuotas grindis sunkiau pažeisti, nes į jas neįsigeria purvas ir skysčiai, tačiau jei jau pažeidėte ir norite grindis restauruoti, reikės iš patalpos išnešti visus baldus, nušlifuoti visą grindų paviršių ir iš naujo padengti laku. Na o pažeidus alyvuotas grindis, užtenka vietiškai pašlifuoti pažeistą vietą, užpilti alyvos, ją įtrinti ir po kiek laiko lengvai nupoliruoti sausa šluoste.

Tad po šio eksperimento dar kartą įsitikinome „Landero“ grindų atsparumu purvui ir įvairiems skysčiams, nes jos yra dengtos 7 lako arba alyvos sluoksniais. Rezultatai tikrai puikūs, turint omenyje, kad skysčius dirbtinai laikėme vieną valandą laiko, ko paprastai nebūna kasdienėje buityje.

 Tango-3juostu-azuolas-tamsus-interjeras

 « Visos naujienos