Alyvuotų grindų priežiūra

TRISLUOKSNIŲ PARKETLENČIŲ, PADENGTŲ NATŪRALIA ALYVA, PRIEŽIŪRA

 

Natūralia alyva padengtos medinės grindys atrodo labai natūraliai ir puikiai tinka bet kokiam interjerui. Alyva impregnuota mediena tampa sveika ir gali kvėpuoti bei apsaugo grindis nuo purvo. Speciali alyvos sudėtis pagyvina medienos spalvas ir tekstūrą. Alyvuota mediena kvėpuoja, todėl patalpoje palaikomas subalansuotas klimatas. Pažeistose vietose grindų paviršių galima lengvai suremontuoti ir toliau eksploatuoti. Alyvuotos grindys gali taip gerai atrodyti tik su viena sąlyga – jomis reikia tinkamai rūpintis. Tai nėra sunki, daug pastangų reikalaujanti užduotis. 

Landero_alyvuotos_grindysGrindų priežiūra iš karto po jų sumontavimo – itin svarbus pirmasis alyvavimas

Grindys turi būti alyvuotos iš karto po sumontavimo, prieš pradedant jomis naudotis. Grindis kruopščiai išsiurbkite arba iššluokite.

Tada grindis apipilkite Landero Wax Care Plus. 1 litro pakuotės užtenka maždaug 110 m2 grindų plotui.

Jei sumontuotas grindis papildomai padengsite natūralia alyva, apsaugosite nuo purvo, padidinsite atsparumą vandeniui ir žymiai prailginsite jų tarnavimo laiką. Dengiant grindis alyva, labai svarbu nepanaudoti jos per daug (1 litras alyvos/110 m2). Panaudojus per didelį alyvos kiekį, grindys gali tapti pernelyg matinės ir slidesnės. 

Alyva ant grindų turi būti paskleista specialiu alyvos valytuvu. Jei neturite tokios šluostės, galite naudoti paprastą minkštą šluostę, kuri nebraižo grindų. Tokiu būdu paskleidę alyvą, palikite džiūti apie 15–20 minučių. Praėjus šiam laikui, mechaniniu buferiu arba rankomis minkšta šluoste galite nublizginti paviršių.

Padengus grindis alyva ir jai išdžiūvus, grindys yra paruoštos kasdieniam naudojimui. Alyvai įsiskverbus į medienos struktūrą, atsiskleidžia jos grožis ir gamtinės medžiagos savybės bei suteikiama apsauga nuo susidėvėjimo ir mechaninių pažeidimų.

Landero_alyvuotos_grindys2Svarbu: pirmasis alyvavimas turi būti atliekamas naudojant Landero Wax Care Plus. Naudojant kito gamintojo alyvą, ant dažytų grindų gali atsirasti dėmių, spalvos pakitimų ar labai pakisti jų slidumas ir blizgesys.  

Natūralia alyva padengtų grindų kasdienė priežiūra

Natūralių grindų ilgaamžiškumas didele dalimi priklauso nuo grindų naudojimo ir priežiūros taisyklių laikymosi. Pagrindinė sąlyga yra tinkama grindų apsauga nuo destruktyvių medžiagų, tokių kaip smėlis ir vanduo, poveikio. Tai galima lengvai pasiekti, naudojant kilimėlius prie įėjimo durų.
Kiekvieną dieną reikia grindis siurbti dulkių siurbliu arba šluoti. Taip pat galima lengvai pašluostyti drėgna plaušine šluota, nepaliekant vandens dėmių.

Kasdienis valymas

Kasdienei alyvuotų grindų priežiūrai naudokite grindų muilą, kuris vadinasi Landero Wash Care, jo galite įsigyti „Landero“ atstovybėse. Tai yra koncentratas, skirtas natūralia alyva padengtų medinių grindų plovimui. Jis atnaujina paviršių ir padidina grindų atsparumą purvui. Landero Wash Care pasižymi slydimui atspariomis savybėmis.

Landero_alyvuotos_grindys5Prieš grindų plovimą, preparatas turi būti atskiestas vandeniu (2 samteliai 5 litrams vandens). Paviršius negali likti šlapias. Jei grindų paviršius yra pernelyg drėgnas, nuvalykite jį sausa šluoste. Vandeniu atskiestas muilas nepalieka dėmių ant paviršiaus. Šio preparato privalumas yra tas, kad jis neputoja, o tai reiškia, kad gali būti naudojamas su įvairių tipų valymo įranga, pavyzdžiui, dulkių siurbliais. Preparatas gali būti naudojamas tiek spalvotomis, tiek bespalvėmis alyvomis padengtoms grindims.

Kasdienė priežiūra

Landero Wax Care Plus preparatas yra skirtas pirmajai ir nuolatinei grindų, padengtų natūralia alyva, priežiūrai ir atnaujinimui. Nuolat šiuo preparatu prižiūrint grindis (kas kelis mėnesius – dvejus metus, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo), apsaugomas paviršius, vizualiai išlyginami smulkūs įbrėžimai ir atkuriama pirminė grindų spalva. 
Jei grindys yra padengtos natūraliomis alyvomis (tai liečia alyvuotas trisluoksnes parketlentes), iš karto po jų išklojimo rekomenduojame apdoroti paviršių Landero Wax Care Plus. Prieš naudodami preparatą, išsiurbkite arba iššluokite grindis.

Landero Wax Care Plus yra naudojamas ant išvalytų grindų, tolygiai paskleidžiamas medvilniniu audiniu arba plaušine šluota su aplikatoriumi ir paliekamas nudžiūti.

Siekiant itin aukšto lygio blizgesio, grindims išdžiūvus, šilkinį matinį paviršių galima nublizginti rankšluosčiu ar blizgintuvu.

Nuodugnus valymas

Landero_alyvuotos_grindys3Landero Magic Cleaner koncentratas, skirtas labai nešvarioms ir riebaluotoms bei renovacijai ruošiamoms grindims. Pašalina nikotiną, riebalus ir purvą. Preparatas turi būti skiedžiamas 1:10 santykiu.

Atskiestu tirpalu plaušine šluota arba medvilniniu audiniu tolygiai padenkite grindis. Nepilkite ant paviršiaus ar nepalikite ant jo skysčio pertekliaus. Palaukite 5–20 minučių, kol skystis pradės veikti.

Švariu skuduru nuvalykite išsiskyrusį purvą. Tada 2 ar 3 kartus švariu vandeniu nuplaukite paviršių. Jei reikia, pakartokite veiksmus.

Grindims visiškai išdžiūvus, naudokite Landero Wax Care Plus priežiūros preparatą (aukščiau pateiktas šio gaminio naudojimo aprašymas).

 

Žemiau pateiktoje lentelėje siūlomas laikas, kuriam praėjus, atsižvelgdami į patalpų tipą, turėtumėte naudoti natūralia alyva padengtoms grindims skirtus preparatus. Priežiūros laikas labai priklauso nuo patalpų naudojimo intensyvumo, oro temperatūros ir drėgmės. Norint tiksliai nustatyti grindų priežiūros laiką, geriausia susisiekti su įgaliotu „Landero“ montuotoju.

 

Landero Wash Care, priežiūros muilas

Landero Wax Care Plus, priežiūros ir atnaujinimo preparatas

Landero Magic Cleaner, valymo preparatas

Naudojimo intensyvumas

Kasdienis valymas

Kasdienė priežiūra

Nuodugnus valymas

Grindys patalpose, kuriose jos nėra intensyviai naudojamos, pvz., svetainėse, miegamuosiuose kambariuose

Kas 5–7 dienas    

Kas 18 mėnesių

Kas 24 mėnesius

Grindys vidutiniu intensyvumu naudojamose vietose, pvz., laiptai, koridoriai, biurų erdvės

Kas 3–5 dienas    

Kas 12 mėnesių   

Kas 18 mėnesių

Grindys intensyviai naudojamose vietose, pvz., restoranuose, parduotuvėse, mokyklose

Kas 1–3 dienas

1–2 kartus per metus

1 kartą per metus

 

 

Svarbu: naudojant ne „Landero“ gamintojų pagamintus natūraliomis alyvomis padengtų grindų priežiūrai skirtus preparatus, dažytose grindyse gali atsirasti dėmių, spalvos pakitimų ar labai pakisti jų slidumas ir blizgesys. „Landero“ neprisiima atsakomybės dėl kitų gamintojų preparatų naudojimo.

Visos rekomendacijos, susijusios su grindų valymo ir priežiūros reguliarumu, yra tik informacinio pobūdžio ir priklauso nuo faktinio naudojimo intensyvumo. Todėl tai negali tapti pagrindu garantinėms pretenzijoms pareikšti. Ant grindų prikibęs smėlis ar išpiltas vanduo turi labai nepageidaujamą poveikį, todėl labai svarbu tai pašalinti. Nuodugniai valyti grindis, naudojant Landero Magic Cleaner, reikia retai ir tai gali tapti dar retesniu procesu, jei grindys bus reguliariai valomos ir išlaikomos geros būklės.